Zaufaj specjalistom!

Wszywka alkoholowa esperal Szczecin

Cena 520zł
Zaufanie pacjenta

Leczenie odbywa się w oparciu o zaufanie.

Najnowszy sprzęt

Użycie najnowszych i najskuteczniejszych rozwiązań.

Image

Alkoholizm należy leczyć z pomocą specjalistów

Choroba alkoholowa to podstępne schorzenie, które powstaje praktycznie nie dając o sobie znać. Początkowe objawy są bardzo subtelne i ciężko odróżnić je od innych zachowań, które nie świadczą o chorobie. Niestety, w Polsce coraz większa ilość osób spożywa alkohol w sposób niebezpieczny, co może doprowadzić do uzależnienia od alkoholu. Alkoholizm należy leczyć, gdyż pozostawiony bez profesjonalnej pomocy, rozwija się i wyniszcza nie tylko ciało, ale również umysł uzależnionego. Na chorobie cierpi także rodzina oraz znajomi, a więc mamy do czynienia z problemem społecznym. Gdzie szukać pomocy w przypadku uzależnienia od alkoholu?

Jednym z miejsc zajmujących się awersyjną terapią leczenia alkoholizmu na mapie jest nasz prywatny gabinet, który specjalizuje się między innymi w wykonywaniu zabiegu wszycia wszywki alkoholowej Esperal. Jest to jedna z metod farmakologicznych, które wspierają walkę z uzależnieniem alkoholowym. Wszywka pozwala na powstrzymanie się od picia alkoholu, a tym samym pomaga w podjęciu się dalszej kompleksowej terapii leczenia alkoholizmu.

Jak działa wszywka alkoholowa Szczecin?

Osoby, które znajdują się w najcięższych (końcowych) lub przewlekłych stadiach alkoholizmu, często próbują przerwać samodzielnie ciąg alkoholowy i nagle porzucić picie. Objawy te świadczą o tym, że alkoholik może mieć krótkie przebłyski świadomości oraz chce zmienić swoje nawyki i przestać nadużywać spożywanie alkoholu, niestety często nie jest w stanie tego zrobić samodzielnie i po wielu próbach poddaje się wracając do picia. Chociaż trzeźwość może trwać nawet kilka miesięcy, nie jest to jednak okres trwały. Terapia uzależnień ma na celu pomoc w wypracowaniu takich wzorców zachowania i reagowania na bodźce, które zmniejszą prawdopodobieństwo sięgnięcia po alkohol w poszukiwaniu rozwiązania np. problemu lub też polepszenia swojego nastroju czy zrelaksowania się. Osoba uzależniona musi się utwierdzić w tym, że picie alkoholu nie pomaga w przezwyciężaniu trudnych sytuacji, emocji czy też przeżyć. Jedynie je tłumi, co oznacza, że jest to złudne wrażenie. Może to jedynie prowadzić do kolejnych problemów w życiu zawodowym i prywatnym.

Jak długo się wchłania Esperal?

Działanie Disulfiramu w ciele osoby uzależnionej określa się na około 8-12 miesięcy. Dokładny jednak czas działania wszywki to sprawa indywidualna, która zależy od takich cech jak ogólny stan zdrowia, płeć, wiek, waga, a także siła uzależnienia od alkoholu. Jest to jednak czas dostatecznie długi na podjęcie kolejnych kroków ku zdrowiu. Po tym czasie uzależniony, jeżeli czuje taką potrzebę może zgłosić się ponownie na zabieg zaszycia alkoholowego, oczywiście po wcześniejszym wykluczeniu wszelkich ewentualnych przeciwwskazań do implantacji leku.

Wszywka alkoholowa Esperal – przeciwwskazania do zaszycia

Wszywka alkoholowa Esperal Szczecin to zabieg chirurgiczny, który jest interwencją w ciało ludzkie, a więc wymaga konsultacji przed wydaniem zgody na wszycie tabletek. Zdarza się, że wszywka nie powinna być wszywana w ciało osoby uzależnionej od alkoholu, głównie w poniższych przypadkach:

 • najważniejszym przeciwwskazaniem do zaszycia jest stan nietrzeźwości pacjenta w dniu zabiegu, wymagana jest 24 godzinna abstynencja,
 • uczulenie na Disulfiram, lub inne składniki wszywki,
 • zażywanie niektórych leków (szczególnie takich, w składzie których występuje alkohol),
 • schorzenia sercowo-krążeniowe,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • niedawno przebyty zawał serca,
 • brak odpowiedniej motywacji do leczenia Esperalem,
 • zaburzenia psychiczne oraz próby samobójcze w przeszłości.
 • gdy pacjent nie ukończył 18 roku życia;
 • gdy pacjenta spodziewa się dziecka lub karmi piersią;
 • gdy pacjent cierpi na cukrzycę, padaczkę lub stwierdzono u niego aktywne nowotwory;
 • gdy przyjmowane są leki, które w połączeniu z Disulfiramem zaostrzają objawy chorób lub powodują inne niebezpieczne objawy;
 • gdy osoba uzależniona stawi się w dzień zabiegu w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.

Wszystkie ewentualne inne przeciwwskazania są wykluczane każdorazowo w szczegółowym wywiadzie medycznym lekarza z pacjentem, przed wykonaniem wszycia Esperalu.

Dlaczego warto zdecydować się na wszywkę alkoholową?

Na wstępie warto podkreślić, że wszywka alkoholowa Szczecin Esperal nie jest sama w sobie lekiem na alkoholizm, gdyż nie wystarczy zachować abstynencji, by być zdrowym. Metoda ta niesie jednak ze sobą wiele pozytywów, dzięki którym alkoholik z powodzeniem może wrócić do zdrowia i życia bez alkoholu. Niewątpliwie największym plusem korzystania z wszywki alkoholowej, jest możliwość pozostania w trzeźwości, która z kolei wymagana jest przy dalszym leczeniu alkoholowym. Odtrucie alkoholowe Szczecin - Dodatkowo dzięki wszywce alkoholowej osoba uzależniona może zacząć wdrażać zdrowsze nawyki do swojego życia, co przekłada się na łatwiejsze zachowanie abstynencji w późniejszym życiu. Wszywka alkoholowa to wbrew pozorom tania metoda wspomagająca leczenia alkoholizmu. Jednorazowo pokryty koszt to około kilkaset złotych, działa ona jednak przez okres nawet roku, więc można przeliczyć, że korzystanie z pomocy wszywki to koszt około dwa złote dziennie. Dzięki zachowaniu trzeźwości poprawia się także ogólne zdrowie osoby uzależnionej, zarówno psychiczne jak i fizyczne. Narządy wewnętrzne mają szansę na regenerację, a niedobory witamin i minerałów zostają uzupełnione. Kolejną dość istotną zaletą jest fakt, że korzystanie z Esperalu nie wymaga od osoby uzależnionej dodatkowego zaangażowania. Poza stawieniem się na zabieg oraz wizytę do niego kwalifikującą, nie wymaga więcej poświęcenia.

Czy do zabiegu trzeba się specjalnie przygotować?

Zabieg zaszycia alkoholowego nie wymaga wcześniejszych przygotowań. Nie jest wymagane skierowanie na zabieg ani dodatkowe badania (np. krew). Najważniejszym warunkiem aby pacjent do zabiegu został zakwalifikowany jest jego całkowita trzeźwość. Nietrzeźwy pacjent nie zostanie do zabiegu dopuszczony. Spowodowane jest to wystąpieniem natychmiastowej reakcji disulfiramowej, która może spowodować duży uszczerbek na zdrowiu uzależnionego pacjenta.

Wszywka alkoholowa Esperal Szczecin – jakie mogą wystąpić skutki uboczne po zabiegu?

Jeśli chodzi o skutki uboczne po przeprowadzeniu procedury chirurgicznej, to pojawiają się one niezwykle rzadko i najczęściej związane są z nieprawidłowym dbaniem o ranę po zabiegu. Należy uważać aby kilka dni po zabiegu nie obciążać nadmiernie organizmu. Nie powinniśmy dźwigać, ani wykonywać ćwiczeń na siłowni. Jeśli dostrzeżemy, że rana goi się w sposób nieprawidłowy. Towarzyszy temu wyciek ropny, lub też silne zaczerwienie połączone z bolesnością dookoła miejsca zaszycia, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem wykonującym zabieg. To samo jeśli zauważymy, że w okolicach rany pojawi się niewielka torbiel.

Jak wszycie Esperalu wpływa na dalsze życie osoby uzależnionej?

Wszywka alkoholowa umieszczona w ciele osoby uzależnionej, która zdecydowała się na zabieg dobrowolnie, to najlepsze wsparcie w leczeniu alkoholizmu. Chory będzie miał świadomość, że nosi przy sobie swego rodzaju strażnika trzeźwości, coś co pilnuje, by jego głód alkoholowy nie wygrał z chęcią pozostania w abstynencji. Życie alkoholika po wszyciu wszywki może diametralnie się zmienić, lecz będzie to zmiana na plus. Z czasem zacznie on dostrzegać coraz więcej pozytywów życia w trzeźwości, będzie mógł wdrożyć zdrowe nawyki i rozpocząć terapię odwykową.

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

Po zgłoszeniu się pacjenta na wizytę lekarz zadaje mu pytania dotyczące jego dotychczasowej historii medycznej i ogólnego stanu zdrowia, w celu wykluczenia wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do jego wykonania. Lekarz ustali, czy pacjent nie pił alkoholu w ciągu ostatnich 24 godzin i czy jest skłonny do leczenia tego rodzaju terapią awersyjną. Esperal jest zwykle wszczepiany w pośladek albo w okolice łopatek. Zapewnia to bezpieczne miejsce dla pacjenta i pozwala mu zachować 100% dyskrecję leczenia. Chirurg może zdecydować o wszczepieniu Esperalu w zupełnie innym miejscu, jeśli pacjent tego chce. Po znieczuleniu skóry i tkanek podskórnych za pomocą znieczulenia miejscowego chirurg tworzy niewielką szczelinę, w którą wprowadza sterylne tabletki leku Esperal. W naszym gabinecie korzystamy wyłącznie z oryginalnego leku: Disulfiram WZF. Rana jest zaszywana za pomocą szwów rozpuszczalnych. Dzięki temu, że w ciągu kilku dni szwy same się rozpuszczą pacjent nie musi ponownie zgłaszać się do gabinetu w celu ich zdjęcia.

Wszywka alkoholowa Esperal Szczecin– jakie mogą wystąpić skutki uboczne po zabiegu?

Jeśli chodzi o skutki uboczne po przeprowadzeniu procedury chirurgicznej, to pojawiają się one niezwykle rzadko i najczęściej związane są z nieprawidłowym dbaniem o ranę po zabiegu. Należy uważać aby kilka dni po zabiegu nie obciążać nadmiernie organizmu. Nie powinniśmy dźwigać, ani wykonywać ćwiczeń na siłowni. Jeśli dostrzeżemy, że rana goi się w sposób nieprawidłowy. Towarzyszy temu wyciek ropny, lub też silne zaczerwienie połączone z bolesnością dookoła miejsca zaszycia, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem wykonującym zabieg. To samo jeśli zauważymy, że w okolicach rany pojawi się niewielka torbiel.

Połączenie wszywki alkoholowej Esperal z alkoholem – co się dzieje?

W aspekcie skutków ubocznych spowodowanych piciem alkoholu, pojawiają się one za każdym razem już po kilku lub kilkunastu minutach od wypicia nawet jego niewielkiej ilości. Osoba uzależniona, która sięgnie po alkohol w dowolnej formie i małej ilości, spodziewać się może bólu głowy i brzucha, nadmiernego pocenia się, kołatania serca, skoków ciśnienia tętniczego, a także spadku nastroju, odczuwania lęku i niepokoju. W przypadku spożycia jednorazowo większej ilości etanolu, może dojść również do trwałych uszkodzeń wątroby oraz nerek lub do innych poważniejszych konsekwencji.

W kwestii spożywania alkoholu nie mówi się tylko o piciu alkoholu w rozumieniu wina, wódki czy piwa. Zakazane jest spożywanie wszystkich słodyczy z alkoholem, octu, a także innych potraw, które zawierają w sobie alkohol i nie były poddawane obróbce termicznej. Dodatkowo zakazane jest korzystanie z produktów na bazie alkoholu takich jak płyny dezynfekujące, płyny do płukania ust, perfumy, wody kolońskie czy maści rozgrzewające. Wszystkie powyższe również spowodują wystąpienie reakcji disulfiramowej. Jedynym warunkiem aby wyżej wymienione skutki uboczne nie wystąpiły jest zachowanie całkowitej abstynencji podczas całego okresu terapii metodą awersyjną.

Jak wszycie Esperalu wpływa na dalsze życie osoby uzależnionej?

Wszywka alkoholowa umieszczona w ciele osoby uzależnionej, która zdecydowała się na zabieg dobrowolnie, to najlepsze wsparcie w leczeniu alkoholizmu. Chory będzie miał świadomość, że nosi przy sobie swego rodzaju strażnika trzeźwości, coś co pilnuje, by jego głód alkoholowy nie wygrał z chęcią pozostania w abstynencji. Życie alkoholika po wszyciu wszywki może diametralnie się zmienić, lecz będzie to zmiana na plus. Z czasem zacznie on dostrzegać coraz więcej pozytywów życia w trzeźwości, będzie mógł wdrożyć zdrowe nawyki i rozpocząć terapię odwykową.

Wszywka alkoholowa Esperal pomaga w kompleksowym leczeniu alkoholizmu

Niestety nie jest możliwe całkowite wyleczenie alkoholizmu. Można go jednak powstrzymać i zaleczyć, co oznacza życie w całkowitej trzeźwości. Wielu uzależnionych ma opory przed szukaniem specjalistycznego leczenia swojej choroby. Część z nich się wstydzi i nie wie jakie zrobić pierwsze kroki w leczeniu. Wszywka alkoholowa Esperal Szczecin jest w takich sytuacjach najlepszą opcją. Nie zdają sobie sprawy, że postępujące uzależnienie może doprowadzić nawet do śmierci. Dlatego po zaszyciu alkoholowym warto zgłosić się na terapię do zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień. Zamknięty ośrodek dla osób cierpiących na chorobę alkoholową zapewnia terapię, która pomaga pacjentom wprowadzić pozytywne zmiany w ich życiu i przygotowuje ich do przejęcia kontroli nad chorobą. Podczas całej terapii uzależnień, jak i również po jej zakończeniu pacjentom może pomagać cały czas wszywka alkoholowa Szczecin. Odtrucie alkoholowe Szczecin - Mnóstwo pacjentów twierdzi, że z wszywką czują się dużo pewniej, a w sytuacjach kryzysowych będą mieć jeszcze większą motywację aby nie sięgać po kieliszek.