Odtruwanie alkoholowe Szczecin - mobilne menu
FAQ

1. Czym jest odtrucie poalkoholowe?

Detoks alkoholowy jest procedurą medyczną, umożliwiającą podawanie Pacjentowi odpowiednich płynów z ewentualnie podanymi lekami, które oczyszczają i wzmacniają organizm. Wszelkie medykamenty dobierane są indywidualnie pod potrzeby Pacjentów.

2. Czy dzięki detoksowi jest możliwe odtrucie organizmu?

Tak, ponieważ głównym celem stosowania detoksu alkoholowego jest usunięcie efektów ubocznych nadmiernego spożywania alkoholu. W ten sposób zachwiana równowaga psychiczna i fizyczna osoby uzależnionej ulega poprawie, ponieważ z jej ciała usuwane są wszelkie toksyny. Dodatkowym atutem odtruwania alkoholowego detoksem jest opieka i kontrola lekarzy.

3. Alkoholoodtrucie – jak wygląda proces?

Na początku Pacjent ma zakładany wenfoln. Następnie lekarz poprzez wywiad medyczny oraz diagnostykę, podaje indywidualnie dobraną mieszankę medykamentów, w której skład wchodzi sól fizjologiczna, witaminy, minerały, glukoza, elektrolity oraz ewentualnie leki, co przynosi niemalże natychmiastowy rezultat. Czas, jaki potrzeba poświęcić na tego typu terapię, waha się od 1 do 3 godzin.

4. Czym jest zespół abstynencyjny?

Zespołem abstynencyjnym nazywane jest gwałtowne odstawienie alkoholu, do którego obecności przyzwyczajony był organizm danej osoby. Tym samym ciało człowieka zaczyna się bronić, ujawniając szereg reakcji organizmu, takich jak: bóle mięśni, bóle głowy, omamy, majaczenie, skoki ciśnienia, drgawki i drżenie, problemy ze snem, zaburzenia akcji serca.

5. Czy odtrucie alkoholowe jest sposobem na leczenie kaca?

Tak, kaca można pozbyć się poprzez poddanie się procedurze odtrucia alkoholowego. Zazwyczaj daje on różne objawy o różnym natężeniu. Głowa może boleć zarówno bardzo mocno, jak i delikatnie pobolewać. Mogą pojawić się nudności, wymioty, czy drżenie kończyn. Jeżeli zatrucie alkoholem jest ciężkie możliwe, że kac przeciągnie się nawet na kolejny dzień. Takie sytuacja są zdecydowanie niekomfortowe, niszcząc dobre samopoczucie. Zazwyczaj domowe sposoby walki z kacem są mało skuteczne. W takim przypadku alkoholoodtrucie jest dobrą alternatywą usuwania skutków kaca, jednak należy pamiętać, aby nie przyzwyczajać organizmu do ciągłego stosowania tej metody.