Leczenie odbywa się w oparciu o zaufanie.
Opieka na jak najwyższym poziomie.
Użycie najnowszych i najskuteczniejszych rozwiązań.
Choroba alkoholowa dotyka ludzi w różnym wieku i z różnych środowisk społecznych. Alkoholizm jest przyczyną aż 6% wszystkich zgonów na całym świecie. Chociaż nadużywanie alkoholu może wydawać się niegroźne, szybko może stać się poważnym uzależnieniem, od którego dana osoba nie jest w stanie lub nie chce się uwolnić. Niestety samodzielne leczenie alkoholizmu najczęściej nie jest skuteczne. Nie przynosi też oczekiwanych rezultatów. Najlepszą decyzją jest zgłoszenie się do ośrodka leczenia uzależnień na terapię alkoholową. Leczeni w ten sposób pacjenci, po zakończeniu terapii alkoholowej wykazują się wysoką samokontrolą i ponad 80% z nich żyje w całkowitej abstynencji.
Osoby, które znajdują się w najcięższych (końcowych) lub przewlekłych stadiach alkoholizmu, często próbują przerwać samodzielnie ciąg alkoholowy i nagle porzucić picie. Objawy te świadczą o tym, że alkoholik może mieć krótkie przebłyski świadomości oraz chce zmienić swoje nawyki i przestać nadużywać spożywanie alkoholu, niestety często nie jest w stanie tego zrobić samodzielnie i po wielu próbach poddaje się wracając do picia. Chociaż trzeźwość może trwać nawet kilka miesięcy, nie jest to jednak okres trwały. Terapia uzależnień ma na celu pomoc w wypracowaniu takich wzorców zachowania i reagowania na bodźce, które zmniejszą prawdopodobieństwo sięgnięcia po alkohol w poszukiwaniu rozwiązania np. problemu lub też polepszenia swojego nastroju czy zrelaksowania się. Osoba uzależniona musi się utwierdzić w tym, że picie alkoholu nie pomaga w przezwyciężaniu trudnych sytuacji, emocji czy też przeżyć. Jedynie je tłumi, co oznacza, że jest to złudne wrażenie. Może to jedynie prowadzić do kolejnych problemów w życiu zawodowym i prywatnym.
Każdy odwyk alkoholowy rozpoczyna się detoksem. Polega on na całkowitym usunięciu toksycznych pozostałości alkoholu z organizmu pacjenta i przygotowaniu go do pracy z terapeutą. Faza krytyczna i przewlekła alkoholizmu to bardzo poważny okres, kiedy fizyczne uzależnienie od alkoholu jest tak silne, że odstawienie alkoholu może spowodować problemy wielonarządowe. Obejmuje to problemy z wątrobą, układem krążeniowo-oddechowym, drgawki, wymioty, omdlenia, a nawet pojawienie się drgawek. Detoks polega na podaniu pacjentowi kroplówki z witaminami, solami mineralnymi i elektrolitami, które pozwolą w szybkim tempie poczuć się lepiej osobie uzależnionej oraz zredukować nieprzyjemne skutki uboczne Zespołu Abstynencyjnego. Detoks (jeżeli stan pacjenta tego wymaga) jest wspomagany lekami uspokajającymi lub nasennymi. Ma to na celu ustabilizowanie organizmu i przygotowanie go do całościowego leczenia alkoholizmu.
Dość często można dostrzec pewne sygnały ostrzegawcze, że u najbliższej nam osoby występują symptomy uzależnienia od alkoholu. Warto wiedzieć jakie to są objawy, zanim staną się one dużo poważniejsze. Mogą one nie być oczywiste i początkowo trudne do zidentyfikowania, ale powinny zwiększyć naszą świadomość. Należą do nich między innymi:
Picie pochłania całe życie alkoholika. Ignoruje on ambicje zawodowe, kontakty rodzinne oraz społeczne. Nawet troska o własne zdrowie i samopoczucie schodzą na dalszy plan. Osoba uzależniona stawia alkohol na pierwszym miejscu w hierarchii swoich zainteresowań. Zaniedbuje codzienne aktywności. Zdarzają się alkoholicy, którzy wiedzą, że mają problem, lecz mimo tego nie chcą szukać pomocy. Najlepszym sposobem na osiągnięcie sukcesu jest terapia uzależnień w zamkniętym ośrodku i stała współpraca ze specjalistą.
Zdajemy sobie sprawę, że osoby uzależnione od alkoholu zmagają się codziennie w swoim życiu ze stresem, przytłaczającą ich ilością obowiązków i często traumatycznymi przeżyciami. Depresja lub pojawiające się objawy depresyjne mogą prowadzić do alkoholizmu i na odwrót: nadużywanie trunków wysokoprocentowych może spowodować depresję. Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień stwarza spokojne i bezstresowe warunki, w którym pacjent może się zastanowić nad swoim uzależnieniem dotychczasowym życiem oraz perspektywami życia bez nałogów. Terapeuci i grupa osób z podobnymi problemami pozwalają alkoholikowi otworzyć się przed nimi, poznać powody, dla których pije i nakierować swoje myślenie na pozbycie się uzależnienia rozwiązanie problemów z tym związanych. Terapia uzależnień nie jest pozbawiona wzlotów i upadków, to całkowicie normalne – natomiast korzystając z leczenia uzależnień w zamkniętej placówce znacznie zwiększają się szanse na sukces i wyjście z nałogu. Pierwszy z nich pojawia się zwykle, gdy uświadamiasz sobie, jak bardzo zniszczyłeś alkohol. Chociaż leczenie alkoholizmu to może to być dla Ciebie niezwykle trudny okres, a sam nałóg to być trudne do przezwyciężenia, terapia uzależnień jest potrzebna, aby pomóc w leczeniu i powrocie do życia w całkowitej trzeźwości.
Bez względu na to, na jakim etapie uzależnienia się znajdujesz, czy jesteś uzależniony od alkoholu, czy też od narkotyków - odwyk alkohoowy lub odwyk narkotykowy jest dla Ciebie dostępny. Niektórzy pacjenci dostrzegają skalę swojego uzależnienia już w fazie przedalkoholowej i są gotowi do zerwania z nałogiem. Inni zgłaszają się na terapię w fazie krytycznej. Często po zakończeniu leczenia muszą odbudować swoje życie zupełnie od nowa. Z naszą pomocą jest to możliwe!
Zachęcamy do kontaktu z naszym ośrodkiem również bliskich osób uzależnionych. Oferujemy także terapię grupową dla osób współuzależnionych DDA. Podczas leczenia możliwe jest otrzymanie potrzebnego wsparcia. Wiemy, że alkoholizm jest na tyle poważną chorobą, która wyniszcza nie tylko osobę uzależnioną, lecz również jej najbliższych. Oferujemy pomoc dla wszystkich potrzebujących związanych bezpośrednio lub pośrednio z nałogiem alkoholowym.
Pacjenci zgłaszający się do naszego Ośrodka mają zapewnione wszystkie posiłki. Oferujemy również opcje wegetariańskie, dostosowane do różnych potrzeb dietetycznych. Dostępne są także ciepłe i zimne napoje oraz owoce. Ośrodek oferuje różne zajęcia rekreacyjne, takie jak: zajęcia sportowe, fitness, gimnastykę, bilard czy też piłkarzyki.
Każda niedziela jest w Ośrodku dniem relaksu i odwiedzin najbliższych. Pacjenci i terapeuci spędzają ten dzień razem. Można też wziąć udział w zorganizowanych wycieczkach terenowych, spacerach lub warsztatach kulinarnych – na których uzależnieni uczą się wypieku chleba w domu i innych praktycznych umiejętności.